Bima iskustva: zašto je sigurno kupovati na Bima shopu?

Bima iskustva - sigurnja kupnja
11.03.2024

Sigurnost i povjerenje kupaca su među najvažnijim faktorima za uspješnu web trgovinu i Bima-shop.hr pridaje najveću mogu pažnju zadovoljavanju tih faktora.

Važno je imati sigurnost pri online kupovina jer se radi o prenošenju osjetljivih osobnih podataka, kao što su brojevi kreditnih kartica, adrese, telefonski brojevi i drugi identifikacijski podaci.

Ako neki zlonamjerni pojedinci ili organizacije dođu do tih podataka, mogu ih zloupotrijebiti i prouzročiti financijsku štetu ili krađu identiteta.

Na bima-shop.hr je sigurno kupovati jer Bima webshop osigurava sigurnost prilikom online kupovine i plaćanja od potencijalnih prijevara i omogućava mirno obavljanje transakcija.

VIDEO RECENZIJE BIMA KUPACA - OVDJE!

To uključuje korištenje sigurnih web stranica, SSL certifikat, sigurno i šifrirano plaćanje putem najmodernijeg sustava plaćanja PayWay, složene lozinke i korištenje sigurnosnih programa.

Povijest tvrtke

Bima je dio tvrtke KB d.o.o. koja je osnovana 1990. godine. KB d.o.o. je tvrtka koja se bavi prodajom raznih proizvoda poput posuđa, igračaka, dekoracija, poklona i sezonskih artikala preko svoje internetske trgovine.

Naša internetska trgovina je proglašena NAJBOLJOM INTERNET TRGOVINOM U HRVATSKOJ ZA 2023. GODINU od strane najboljih domaćih stručnjaka s područja web prodaje (udruga eCommerce Hrvatska)!

Jedan smo od najvećih uvoznika igračaka, posuđa, dekoracija i sezonskih artikala u Hrvatskoj, a također smo proizvođači originalnih i unikatnih poklona za sve prigode darivanja.

Naše sjedište nalazi se u neposrednoj blizini Varaždina, u poslovnoj zoni, na adresi Vilka Novaka 6, na prostoru od 6 000 m2 skladišta te izložbenih i uredskih prostora. Poslujemo putem 17 maloprodajnih trgovina, internet trgovine i veleprodaje.

Trenutno zapošljavamo oko 90 djelatnika, a u stalnom asortimanu imamo oko 3000 artikala renomiranih europskih proizvođača. Stalno uvozimo nove proizvode kako bismo osvježili naš asortiman. Od samog početka prije 30 godina, naš glavni cilj bio je proizvesti kreativne i unikatne artikle i proizvode koji će našim kupcima pružiti izvrsnu uslugu i biti u potpunosti zadovoljni, te se zbog toga iznova vraćati. 

Od male garaže nastala je veleprodaja od nekoliko desetaka milijuna kuna godišnje, više od 15 Bima trgovina diljem Hrvatske te web shop s preko 3 000 artikala. 

Od male grupice talentiranih ljudi koji su ručno oslikavali staklo i porculan do gotovo 100 zaposlenika danas, koji s jednakom strašću i predanošću kontinuirano rade na tome da vam i dalje nastavimo isporučivati kvalitetne, unikatne artikle koje nećete pronaći nigdje drugdje. 

Od samih početaka, glavni cilj Bime bio je proizvesti rukotvorine i proizvode koji će se istaknuti po kvaliteti i originalnosti. Željeli smo proizvodima udahnuti dušu te biti prepoznatljivi po njima. U početku smo surađivali s malim lokalnim umjetnicima koji su oslikavali staklo i ostalo posuđe te ih pretvarali u nešto jedinstveno i posebno.

Nedugo nakon toga, otvorili smo i prvu Bima trgovinu, a ostalo je povijest. Trenutno opskrbljujemo najveće hrvatske trgovačke lance, a naše Bima trgovine mogu se pronaći diljem cijele Hrvatske. Uz to, putem naše internetske trgovine www.bima.hr, koja se konstantno razvija, usrećili smo više od 150 000 kupaca.

Upoznajte Bima shop!

Bima Hrvatska je internet trgovina koja se bavi prodajom proizvoda iz kategorija posuđa, igračaka, dekoracija, poklona i sezonskih artikala. Dio smo tvrtke KB d.o.o. koja je osnovana 1990. godine. 

Jedan smo od najvećih uvoznika igračaka, posuđa, dekoracija i sezonskih artikala te proizvođača originalnih i unikatnih poklona za sve prigode darivanja u Hrvatskoj. 

Poduzeće je smješteno u neposrednoj blizini Varaždina, u poslovnoj zoni Sračinec, Vilka Novaka 6, na 6 000 m2 skladišta te izložbenih i uredskih prostora. Poslujemo putem 17 maloprodajnih trgovina i internet trgovine te veleprodaje.

Zapošljavamo oko 90 djelatnika i u stalnom asortimanu imamo oko 3000 artikala renomiranih europskih proizvođača. Imamo kontinuirane uvoze te redovito osvježavamo asortiman novim proizvodima. Kada smo prije 30 godina započeli proizvoditi unikatne i kreativne artikle, imali smo jedan cilj.

Pružiti našim kupcima uslugu, tj. onlina sigurna kupovina kojom će biti u potpunosti zadovoljni i zbog koje će se iznova vraćati. Samo u potpunosti zadovoljan kupac dovoljna nam je nagrada za naš trud i sve što radimo. Vama, kao i nama, najvažnije je da vaši paketi stignu na odredište u što kraćem roku i bez dodatnih problema. 

U svakom trenutku kupac nam je na prvom mjestu pa se tako trudimo neprekidno unaprjeđivati, obogaćivati asortiman i pružati još bolju uslugu. Sve to, naravno, ne bi zaživjelo bez vas. Stoga vam želimo zahvaliti što ste kroz cijeli ovaj proces bili s nama i pomogli nam izgraditi se u firmu kakva smo sad.

Našim kupcima osiguravamo:

 • 100% sigurna kupovina online (zaštita podataka, sigurno i šifrirano plaćanje putem T-com PayWay sustava)
 • Brzu i sigurnu DPD isporuku (2-3 radna dana, poziv i SMS prije dostave, provjera statusa paketa, pakete šaljemo iz skladišta u Hrvatskoj)
 • Besplatnu dostavu iznad 133 € / 1 002,09 kuna
 • Plaćanje karticama - kupovinu do 12 rata ovisno o vrsti kreditne kartice
 • Brza i predanu podršku kupcima: mob: 099 645 7976, [email protected], Bima Facebook stranica
 • Brzo rješavanje reklamacija i povrata najčešće unutar 3 radna dana: [email protected]

Ako vas zanima kako smo svih ovih godina ostali vjerni sebi i kako smo od naše male obiteljske firme postali velika, ali i dalje obiteljska firma, povjerite nam malo svog vremena i nastavite čitati dalje. 

Od samih početaka naš glavni cilj bio je proizvesti rukotvorine i proizvode koji će kvalitetom i originalnošću iskakati iz mase. Proizvode kojima ćemo udahnuti dušu i biti prepoznatljivi po njima.

Ukoliko se pitate je li Bima sigurna pročitajte nastavak ovog bloga jer ubrzo slijedi odgovor!

Bima shop nagrade i priznanja

Bima shop je dobitnica mnogobrojnih nagrada od strane renomiranih stručnjaka iz područja eCommerce-a u Hrvatskoj.

Bima Hrvatska je od strane najboljih domaćih stručnjaka s područja web prodaje (udruga eCommerce Hrvatska) proglašena NAJBOLJOM INTERNET TRGOVINOM U HRVATSKOJ ZA 2023. GODINU! 

Od ostalih nagrada izdvajamo nagradu za NAJBOLJU INTERNET TRGOVINU U KATEGORIJI CONTENT za 2021. godinu u Hrvatskoj.

Nagrada za najbolji web u Hrvatskoj - Bima web shop

Bima shop osvaja nagrade

Je li sigurno kupovati na Bima shopu? 

Sigurna kupovina kod online naručivanja je jedna od najvećih briga potrošača, no Bima shop nudi visoku razinu sigurnosti i zaštite podataka i financijskih informacija.

Kako znati je li Bima shop sigurnja kupnja? Bima posjeduje različite certifikate i standarde sigurnosti što dodatno jamči sigurnost i povjerenje potrošača.

Bima webshop je nositelj oznake povjerenja weba - "Trusted shop", certificirano od strane eCommerce udruge koja okuplja oko 500 web trgovina u Hrvatskoj. Ovom oznakom garantira se:

 • Iza webshopa stoji stvarni pravni subjekt
 • Znate što, kad i gdje kupujete
 • Ono što kupujete, to i dobivate
 • Cijene su jasne i potpune
 • Plaćanje je sigurno
 • Informacije o dostavi su jasne i transparentne
 • Pritužbe se rješavaju brzo i pošteno
 • Privatnost kupca je zaštićena
 • Više pročitajte u našem blogu Bima shop iskustva!

eCommerce Hrvatska badge

bima je trusted shop prema e-commerce stručnjacima

Bima je i nositelj oznake Etičkog kodeksa. Poslovni subjekt pristupanjem stječe pravo na postavljanje vizualne identifikacijske oznake Etičkog kodeksa na svoja prodajna mjesta i mjesta pružanja usluga.

To uključuje i postavljanje oznake pri provođenju promotivnih i marketinških aktivnosti kao što su tiskanje letaka i kataloga, objave na internetskim stranicama i društvenim mrežama, mobilnim aplikacijama te u drugim medijima.

Inicijativa Etički kodeks provodi se pod sloganom "SVAKI CENT SE BROJI, SVAKA KUNA SE RAČUNA". Cilj joj je da potrošači budu sigurni da se svaka njihova kuna zaista računa i svaki cent broji te da postoje poslovni subjekti kojima u procesu prelaska na euro mogu vjerovati.

Poslovni subjekti mogu online pristupiti Etičkom kodeksu putem NIAS-a, i to u razdoblju od 16. kolovoza 2022. do 31. prosinca 2023.

Bima je nositelj značke Etički kodeks

Bima se pridružuje i zelenoj budućnosti, a kao potvrdu i dokaz djelovanja dobili smo Zeleni certifikat. 

Jedna smo od tvrtki koje su uspješno implementirale digitalizirane procese u svoje poslovanje, a svojim društveno odgovornim radom usvojili principe koji poboljšavaju kvalitetu života te pozitivno utječu na okoliš i zajednicu. 

To činimo kroz 3 stupa, a to su: 

 • DIGITALIZACIJA - Jedan od primjera gdje direktno utječemo na očuvanje okoliša je izdavanje eRačuna i pratećih dokumenata elektronskim putem. Sa svakim razmijenjenim eDokumentom izravno utječemo na očuvanje okoliša. Time čuvamo stabla od sječe, te smanjujemo udio CO2. 
 • ZAJEDNICA - Tvrtka smo koja podupire humanitarne akcije, kulturne, sportske i slične manifestacije. 
 • OKOLIŠ - Tvrtka smo koja ulaže u zaštitu okoliša i kontinuirano ulažemo u zelenu budućnost. 

Priznanje Zeleni certifikat, pokazatelj je da se briga o okolišu i zajednici u cjelini može voditi u svim segmentima poslovanja Bime. Jedan od načina je upravo kroz digitalizaciju jer time ne samo da  se štedi papir i manje zagađuje okoliš, nego tvrtke svojim zaposlenicima pružaju više raspoloživog vremena za kvalitetno provođenje poslovnih procesa. Bima odnosno KB d.o.o. je među prvih 38 nositelja ovoga priznanja.

Projektom Zeleni certifikat želimo odati priznanje tvrtkama koje promoviraju bespapirno poslovanje. Uveli smo su eRačun, eDokumente i digitalizirali poslovne procese. Osim toga, nositelji Zelenog certifikata znaju što je društveno odgovorno poslovanje, digitalizacija i briga o okolišu.

Bima ima zeleni certifikat za brigu o okolišu i zajednici

Bima shop iskustva - komentari i Bima recenzije kupaca

Bima shop ima izvrsna iskustva s kupcima, koji se često hvale kvalitetom usluge i podrške kupcima, brzom i sigurnom dostavom te garancijom i povratom novca. Bima shop ima izvrsne recenzije i mišljenja kupaca što dodatno potvrđuje kvalitetu poslovanja.

 • Mnogobrojne recenzije, mišljenja te slika zadvoljnih kupaca
 • Kvaliteta usluge i brza podrška kupcima 
 • Brza i sigurna dostava do 2-3 radna dana
 • Garancija i povrat novca
 • Izvrsnost u poslovanju

Sve vaše fotografije i sretna djeca govore nam da uspijevamo u onom što radimo te nas potiču da vam i dalje isporučujemo samo najbolje igračke. Sve što radimo, radimo s ljubavlju i vaše zadovoljstvo našim proizvodima glavni je pokazatelj toga.

Zahvaljujemo vam što ste nam omogućili da budemo dio vaše priče i barem malo doprinesemo sreći vaše djece.

Provjerite Bima facebook recenzije Bima kupaca na našim društvenim mrežema!

U nastavku slike zadovoljnih Bima kupaca:

Slike zadovoljnih kupaca - djeca s bima artiklima

Slika zadovoljnog kupca s jednom od naših plišanih igračaka

Slike kupaca s našim artiklima - wc kahlica za djecu

Bima zadovoljni kupci - traktori na pedale

Bima najbolji kupci šalju slike složenih artikala - tobogana

Servirani stolivi - slike zadovoljnih kupaca

Bima artikli - zadovoljni kupci šalju slike artikala kupljenih na bima web shopu

Tanjuri Luminarc Bima shop

Zašto kupiti na Bima shopu?

Uzimajući u obzir sve ranije navedene informacije, Bima nagrade i bima shop iskustva drugih korisnika Bima pruža povjerenje, sigurnost i kvalitetu, uz veliki izbor proizvoda i usluga po niskim cijenama te česte popuste i promocije.

 

Zašto kupiti na Bima shopu - 5 razloga za sigurnu online kupovinu

 

Brza i sigurna dostava te garancija i povrat novca su samo neke od prednosti kupovine na Bima shopu:

 • Dugogodišnje uspješno poslovanje
 • Povjerenje Bima kupaca
 • Mnogobrojne nagrade za kvalitetu na području internet prodaje u Hrvatskoj
 • Sigurnost i kvaliteta online kupovine (moderni i sigurni PayWay sustav za plaćanje kreditnim karticama)
 • Veliki izbor proizvoda i usluga
 • Niske cijene i promocije
 • Brza i sigurna dostava (pakete šaljemo iz skladišta u Hrvatskoj)
 • Mogućnost naručivanja putem telefona
 • Brzo rješavanje reklamacija i povrata

Bima Hrvatska je jedna od najbrže rastućih internet trgovina u Hrvatskoj s preko 100 000 kupaca. Osim ugodne kupnje iz naslonjača naše proizvode možete vidjeti uživo u 17 poklon trgovina diljem Hrvatske. Poduzeće posluje više od 30 godina i zapošljavamo oko 90 djelatnika. Veoma brza DPD dostava najčešće do 2 radna dana, u rijetkim slučajevima do 5 radnih dana, osim za određene otoke.

Bima pakete šalje iz centralnog skladišta u Hrvatskoj. U ponudi imamo preko 3 000 artikala renomiranih europskih dobavljača igračaka, posuđa, poklona, dekoracija za dom, ljetnog programa i božićnih dekoracija. Jedini smo zastupnici odabranih igračaka i posuđa za hrvatsko i slovensko tržište. 

Pratite nas i na društvenim mrežama gdje imamo preko 100 000 pratitelja. Provjerite što naši kupci misle o nama preko naše službene Facebook stranice Bima Hrvatska.

 • Preko 150 000 poslanih paketa!
 • Plaćanje karticama je sigurno i šifrirano putem T-com PayWay sustava s 3DS zaštitom te portal vaše banke za potvrdu kartičnog plaćanja. Dodatno, možete birati obročno plaćanje (2-12 rata, ovisno o banci).
 • Provjerite slike zadovoljnih kupaca naših igračaka u našem blogu. Saznajte još više o nama u našem blogu NAŠA PRIČA!
 • Saznajte zašto se mnogobrojna kućanstva, restorani, apartmani i hoteli odlučuju za naše posuđe u našem blogu.

Zaključak

Bima shop je jedna od najboljih internet trgovina u Hrvatskoj što potvrđuje više od 150 000 poslanih pa keta i nagrade od renoimiranih stručnajka na području e-trgovine u Hrvatskoj.

Bima Hrvatska je internet trgovina koja se bavi prodajom proizvoda iz kategorija posuđa, igračaka, dekoracija, poklona i sezonskih artikala. Dio smo tvrtke KB d.o.o. koja je osnovana 1990. godine. 

Bima webshop je nositelj oznake povjerenja weba - "Trusted shop", certificirano od strane eCommerce udruge koja okuplja oko 500 web trgovina u Hrvatskoj. Bima shop ima izvrsna iskustva s kupcima, koji se često hvale kvalitetom usluge i podrške kupcima, brzom i sigurnom dostavom te garancijom i povratom novca. U blogu provjerite sliek zadovoljninih kupaca.

Neke od prenosti kupovine na bima-shop.hr su dugogodišnje uspješno poslovanje povjerenje Bima kupaca, mnogobrojne nagrade za kvalitetu na području internet prodaje u Hrvatskoj sigurnost i kvaliteta online kupovine (moderni i sigurni PayWay sustav za plaćanje kredintim karticama), veliki izbor proizvoda i usluga, niske cijene i promocije

FAQ

Što ako nisam zadovoljan proizvodom kupljenim na Bima shopu?

Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača (NN 41/14, 110/15) ovlašteni ste jednostrano raskinuti ugovor ne navodeći razloge za to u roku od 14 dana od datuma isporuke proizvoda, odnosno isporuke zadnjeg proizvoda iz narudžbe. 

Više o povratu i raskidu ugovora pročitajte u uvjetima poslovanja. Ako proizvod/i ima/ju bilo kakva oštećenja ili skrivene nedostatke molimo vas javite se na [email protected] ili na 099 645 7976. Reklamacije uobičajeno rješavamo unutar 2 - 5 radnih dana (najkasnije 30 radnih dana nakon zaprimljene reklamacije).

Koliko je vremena potrebno za dostavu narudžbe?

Rok dostave 2-3 radna dana dostavnom službom DPD! Pakete šaljemo iz centralnog skladišta u Hrvatskoj. Besplatna dostava iznad 133€ / 1002,09 kuna (*gleda se ukupni iznos svih artikala bez dostave).

DPD dostavna služba ne dostavlja subotom i nedjeljom. Prvi radni dan je dan poslije kreirane ili plaćene narudžbe. Ukoliko vam paket treba stići jako hitno javite u napomeni za Bima shop kod kreiranja narudžbe ispod podataka za dostavu ili na mail [email protected].

Koje su vrste plaćanja dostupne na Bima shopu?

 • pouzećem (platiti možete gotovinom dostavljaču kod preuzimanja paketa), narudžbe do 133 € / 1 002,09 kuna 
 • općom uplatnicom u banci ili internet bankarstvom na naš račun,
 • kreditnom ili debitnom karticom (1 rata ukoliko ste korisnik American kartice, 12 rata za Diners i Visa kartice). Nudimo i plaćanje sa Maestro karticama - ZABA Maestro 1 rata i Maestro PBZ na 12 rata te 12 rata ZABA Mastercard. Plaćati se može i Visa Premium karticama. Plaćanje je sigurno i šifrirano putem najmodernijeg T-com Payway sustava

Kako mogu provjeriti status svoje narudžbe?

Ako vas zanima kada će kreirana narudžba, odnosno paket biti na vašoj adresi predlažemo dva načina provjere:

Imam broj pošiljke - paketa / tracking broj

Broj paketa dostavne službe šalju SMS-om na vaš mobilni telefon ako ste ga ostavili prilikom kreiranja narudžbe. Lokaciju paketa možete provjeriti na stranicama dostavnih službi:

DPD - https://www.dpdgroup.com/hr/mydpd/my-parcels/search?parcelNumber= I

Nemam broj pošiljke - paketa  / tracking broj

Molimo da nas kontaktirate putem našeg službenog maila [email protected] radi provjere vašeg paketa.

KATALOG BIMA PROIZVODA!

Tematski slični blogovi koji su vezani uz ovu temu i mogli bi vas zanimati:

Bima igračke shop iskustva

Bima ponovno osvaja nagrade - najbolji webshop u Hrvatskoj u 2024. u kategoriji "Najbolji sadržaj".

Bima je najbolji webshop u Hrvatskoj u kategoriji content za 2021.

Bima je dobila nagradu za najbolji webshop u Hrvatskoj za 2023.

Komentiraj i ocijeni
Vaš komentar

Vaš email neće biti objavljen i koristit će se samo u svrhu odgovaranja na vaš komentar.
Newsletter
Želite li biti prvi u redu za najnovije vijesti, popuste i svašta nešto? Prijavite se na newsletter i osigurajte si VIP mjesto u našoj ekipi!